sobota, 3 czerwca, 2023
spot_img

Betgames STS

Zakłady bukmacherskie – jak typować mecze legalnie?

Od czasu wprowadzenia Ustawy Hazardowej w 2017 roku na rynku hazardowym, w tym również bukmacherskim, który jest tematem naszego krótkiego przewodnika, zrobił się chaos. Ludzie przestali wierzyć operatorom, głównie ze względu na delegalizację większości z nich. Jak zatem mamy się odnaleźć w tym świecie, jeżeli chcemy obstawiać spotkania sportowe i robić to w zgodzie z literą polskiego prawa? Odpowiedzi na to pytanie i wszelkie wątpliwości z nim związane postaramy się udzielić poniżej.

jak typować mecze legalnie
Zakłady bukmacherskie – jak typować mecze legalnie?

Licencja Ministerstwa Finansów a legalny bukmacher

Interpretując (w jedyny prawidłowy sposób) treść wyżej już przez nas wspomnianej ustawy trzeba powiedzieć, że legalne prowadzenie działań w zakresie zakładów wzajemnych wymaga oficjalnej licencji ze strony Ministerstwa Finansów. Listę operatorów, którzy obecnie ją posiadają można znaleźć na oficjalnej stronie rządowej. Warto wiedzieć też o tym, że licencja udzielana jest na każdy z obszarów działania firmy bukmacherskiej osobno. Oznacza to, że firma, która może prowadzić swoje działania legalnie w punktach stacjonarnych może jednocześnie nie mieć uprawnienia do wychodzenia ze swoją ofertą drogą Internetową.

Na co zwracać uwagę wybierając legalnego bukmachera?

Jedną z podstawowych rzeczy, na które powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze firmy bukmacherskiej jest to, czy znajduje się ona na liście opublikowanej na oficjalnej stronie internetowej Ministerstwa Finansów. Jeżeli z jakichś niezależnych od nas przyczyn nie jesteśmy w stanie się do niej dostać, powinniśmy zwrócić uwagę na najbardziej charakterystyczne dla prowadzącej swoją legalną działalność w Polsce aspekty. Wśród nich można wyróżnić:

  • właściwą domenę strony Internetowej – wyłącznie legalni bukmacherzy mają możliwość korzystania z domen z końcówką „pl”. Należy zwracać uwagę nie tylko na to, jaki adres wpisujemy w pole wyszukiwarki, ale też jaki finalnie się w niej pojawia. Nielegalni bukmacherzy często stosują przekierowania, by ominąć przepisy, przekierowując na polską subdomenę zagranicznej domeny. Wystrzegajmy się tego, dokładnie zwracając uwagę na pole adresu w oknie przeglądarki.

Legalny poker online w Betgames STS

Kod promocyjny „BETONLINE”

  • szyfrowane połączenie – w dzisiejszych czasach szyfrowana jest (i musi być) każda strona w Internecie. Zwróćmy uwagę na to, czy szyfrowanie w przypadku wybranego przez nas bukmachera jest na odpowiednio wysokim poziomie, ale też certyfikat co do niego nie pochodzi z darmowego serwisu (pokroju Let’s Encrypt), rozdającego certyfikaty każdemu zainteresowanemu.
  • dostęp do zaufanych metod dokonywania depozytu – legalni bukmacherzy opcje płatności dopasowują do kraju, w którym działają, zawsze prezentując te formy, które cieszą się największym zainteresowaniem i zaufaniem ze strony jego obywateli. Zwróćmy uwagę, czy wszystkie oferowane przez wybranego przez nas bukmachera metody płatności aby na pewno są tymi godnymi zaufania.
  • działalność sponsoringową – choć może zabrzmi to błaho, większość legalnie działających bukmacherów stara się dotrzeć do swojego głównego targetu (którym są oczywiście wielbiciele wszelkiej maści sportu) poprzez sponsorowanie drużyn, najczęściej tych uprawiających sport najbardziej popularny w danym kraju. U nas jest nim piłka nożna – często loga bukmacherów znaleźć można nie tylko na boksach reklamowych wokół stadionu, ale i chociażby na koszulkach zawodników.
Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE
  • sposoby wypłaty zgromadzonych na koncie wirtualnym środków – jeżeli dany bukmacher oferuje sposób wypłaty środków inny niż przelew błyskawiczny na konto, najprawdopodobniej działa nielegalnie. Sposób wypłaty jest regulowany przez wspomnianą przez nas ustawę i nie może być w żaden sposób ominięty czy zastąpiony jakąkolwiek inną alternatywą – nawet jeśli może być ona czymś wygodnym i sensownym.
  • wymagania weryfikacyjne – legalni bukmacherzy są zobligowani do tego, żeby weryfikować tożsamość osób dokonujących zakładów bukmacherskich. W czasie rejestracji nie tylko musimy podać dane osobowe (w tym również i te uchodzące za najbardziej wrażliwe), ale też potwierdzić je za pośrednictwem skanu lub zdjęcia dowodu osobistego. W dalszej części naszego poradnika opisujemy, w jaki sposób zostało to ułatwione przez system kont tymczasowych, dzięki któremu takiej weryfikacji nie trzeba dokonać natychmiastowo, zamiast tego odkładając ją w czasie.

Pamiętajmy przy tym, że nie tylko legalne zakłady bukmacherskie w Polsce odpowiadają za legalność prowadzonej przez siebie działalności, ale i my musimy zwracać uwagę na to, by nie grać w miejscach, które są zabronione przez polskie prawo. Może to się wiązać z konsekwencjami prawnymi.

Legalne zakłady bukmacherskie – gdzie typować mecze?

Zdecydowanie najlepszym sposobem na to, by obstawiać spotkania wyłącznie u legalnych bukmacherów jest po prostu poznanie tych, którzy są godni uwagi i istnieją na rynku już na tyle długo, że zyskały opinię solidnych i godnych zaufania oraz renomę i po prostu jest powszechnie znanym faktem, że działają w pełni legalnie. Poniżej prezentujemy listę tych, którzy cieszą się największym zainteresowaniem i według wielu graczy sa to najlepsi bukmacherzy w Polsce.

Zakłady bukmacherskie STS

STS (Star-Typ Sport) jest polskim bukmacherem, który działa na naszym rynku już od przeszło dwudziestu lat. Rozpoczynał od punktów stacjonarnych, a idąc z duchem czasu swoją ofertę przeniósł również do Internetu. W chwili obecnej posiada ponad 50% rynku bukmacherskiego w Polsce, a także oficjalną licencję Ministerstwa Finansów.

polski bukmacher sts bez depozytu 2022
Bukmacher STS kod promocyjny „BETONLINE” na bonus 29 PLN bez depozytu

Co najważniejsze w kwestii legalności, STS wszystkie zasady przedstawia bardzo jasno i klarownie, a na swojej stronie Internetowej prezentuje wszelkie warunki związane nie tylko z poszczególnymi ofertami zakładów wzajemnych, ale też sposobem działania oraz bardziej technicznymi sprawami, mającymi niebagatelne znaczenie dla osoby chcącej zweryfikować legalność. Polskie zakłady bukmacherskie STS są podręcznikowym przykładem legalnego bukmachera, dodatkowo posiadającym bardzo rozbudowaną ofertę zakładów nie tylko na klasyczne sporty, ale i chociażby e-sporty czy gry karciane Betgames, a także kilka funkcjonalności, które wyróżniają go na tle innych.

Dodatkowo ze względu na swoją pozycję może graczom zaoferować ciekawe promocje i bonusy, a z kodem promocyjnym BETONLINE nawet 29 PLN bez depozytu! Kod wpisujemy podczas rejestracji na www.STS.pl.

Zakłady bukmacherskie Betclic

Choć Betclic jest firmą zarejestrowaną na Malcie, w Polsce prowadzi działalność za pośrednictwem swojego Wrocławskiego przedstawiciela i posiada oficjalną licencję ze strony Ministerstwa Finansów na prowadzenie działalności Internetowej tego typu. Wielbicieli zakładów przyciąga bardzo czytelną szatą graficzną, pozwalającą w łatwy sposób odnaleźć się w interesujących nas wydarzeniach oraz mieć pełną kontrolę nad kuponami, z których się korzysta. Betclic daje poza tym dostęp do świetnej aplikacji mobilnej, która nie tylko działa bardzo szybko, ale też daje dostęp do pełni funkcjonalności znanych z głównego serwisu, w tym nie tylko do obstawiania, ale i chociażby korzystania z bonusów, przeglądania meczów na żywo czy doładowywania własnego konta.

Zakłady bukmacherskie LV Bet

LV Bet to kolejny polski bukmacher, który narodził się w Katowicach i choć na rynku istnieje od stosunkowo niedawna (od 2016 roku), działa w pełni legalnie, na mocy licencji wydanej przez Ministerstwo Finansów. Działa zarówno w punktach naziemnych, jak i online, a zasłynął z tego, że jest oficjalnym sponsorem między innymi Widzewa Łódź i Wisły Płock, a także sponsorem głównym Wisły Kraków.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

LV Bet jest dobrze przygotowane na nasz rynek, dając dostęp do bardzo przejrzystej i rozbudowanej oferty, obejmującej zasięgiem nie tylko klasyczne zakłady bukmacherskie, ale i zakłady dla spotkań rozgrywanych na żywo (o bardzo dynamicznych stawkach i zmieniających się wraz z postępowaniem danego spotkania sportowego warunkach), sporty wirtualne (symulowane ligi popularnych sportów o losowych z perspektywy obstawiającego, a ustalonym przez algorytm przebiegu) oraz wydarzeń e-sportowych. LV Bet w standardowy dla legalnego bukmachera sposób podchodzi do kwestii bezpieczeństwa oraz tego, jakie wymagania wobec obstawiającego posiada w momencie jego rejestracji. Na pewno nowi bukmacherzy maja ciężki orzech do zgryzienia żeby przekonać do siebie graczy, stare firmy mają już wyrobioną markę i wielu lojalnych typerów.

Jak zarejestrować konto w legalnych zakładach i czego będziemy potrzebowali?

Rejestracja u legalnego bukmachera, a raczej sposób, w jaki przebiega to najczęstszy powód dla ludzi sięgających po niezgodne z prawem rozwiązania. Jest kłopotliwa, bo Ustawa Hazardowa obliguje każdego operatora internetowego do weryfikacji tożsamości osoby, która obstawia spotkania sportowe. W związku z tym aby obstawić zakład i cieszyć się pełną możliwości wybranego operatora, należy w pełni zweryfikować swoje konto poprzez przesłanie bukmacherowi skanu awersu i rewersu własnego dowodu osobistego (albo innego, który potwierdza naszą tożsamość) oraz podanie numeru konta bankowego (jego znaczenie wyjaśnimy w odpowiednim miejscu, opisującym rodzaje płatności i ich związek z legalnością.

ewinner polska zakłady
eWinner Polska – nowa firma bukmacherska w sieci

Ustawodawca wyszedł naprzeciw oczekiwaniom obstawiających i pozwolił serwisom bukmacherskim na wprowadzenie tak zwanych kont tymczasowych. Te stają się aktywne od razu po rejestracji i pozwalają wpłacać pieniądze na swoje wirtualne konto, a następnie obstawiać spotkania za ich pośrednictwem. Konta tymczasowe posiadają jednak szereg ograniczeń, w tym to, za sprawą którego niemożliwe jest wypłacenie środków zgromadzonych na własnym saldzie (do momentu pełnej weryfikacji), a także limity na konkretne usługi. Serwisy bukmacherskie często ograniczają również sumaryczną kwotę, którą można przeznaczyć na zakłady w ramach konta tymczasowego. Tego rodzaju konta można bezproblemowo zweryfikować, by odblokować sobie dostęp do pełni funkcjonalności danego serwisu.

Rodzaje płatności i ich bezpieczeństwo a legalność

Każdy legalnie działający bukmacher w Polsce w swojej palecie posiada wiele opcji płatności. Tyczy się to wyłącznie wpłacanej na swoje wirtualne saldo gotówki. Legalni bukmacherzy dają dostęp do co najmniej kilku form szybkiej płatności, stanowiącej pośrednika między bankiem a serwisem bukmacherskim. Można u nich płacić również kartą, a zwykle również i w inny sposób – na przykład przez portfel wirtualny pokroju PayPala czy Netellera.

Choć jeżeli chodzi o konkretne sposoby na wpłacanie pieniędzy na konto bankowe mamy do czynienia ze swoistym zróżnicowaniem, zależnym od konkretnego bukmachera, jedno jest wspólne u każdego operatora: forma wypłacania środków zgromadzonych na koncie. Jest nią przelew bezpośredni na konto 

5 / 5. Ocen: 4

Gry karciane online

spot_imgspot_img

Legalny poker w Polsce