poniedziałek, 2 października, 2023
spot_img

Betgames STS

Poker 6 Plus – nowa gra karciana w STS

Niedługi czas temu w ofercie serwowanej przez bukmacherów korzystających z usług dostawcy gier karcianych Betgames pojawiła się zupełnie nowa odmiana pokera – Poker 6+, zwanego też Short Deck Hold’em Pokerem. Zupełnie nowa oczywiście w kontekście tej usługi – sam ten wariant pokera ma bowiem już swoje lata. Jak wygląda jego obstawianie u bukmacherów? Jaki jest przebieg każdego z rozdań i jak kształtują się w nim zwycięskie układy? To te rzeczy, które zamierzamy poruszyć w naszym dzisiejszym wpisie.

Poker 6 Plus - nowa gra karciana w STS
Poker 6 Plus – nowa gra karciana w STS

Czym tak właściwie jest Poker 6+?

Poker 6+ to odmiana pokera, która czerpie zasady z najbardziej popularnej jego wersji – Texas Hold’em. Z jedną różnicą – bazuje na talii złożonej z zaledwie 36 kart. Od szóstki, aż po asy. Ta z pozoru mała zmiana wprowadza do zasad swoistą rewolucję, gdyż w jej przypadku układy mają zupełnie inną szansę powodzenia. Różni się zatem ich moc – kolor jest na przykład lepszym układem niż ful, a trójka przewyższa mocą strita.

Short-Deck Hold’em, gdyż tak też jest nazywana ta odmiana pokera (właśnie z uwagi na mniejszą liczbę kart) to rozgrywka między krupierem a wirtualnym graczem (my nie bierzemy bezpośredniego udziału w rozgrywce, a zaledwie ją typujemy). Zamiast więc być świadkami aż sześciu pojedynkujących się ze sobą stron, tutaj są zaledwie dwie. Może tutaj dojść do remisu – dzieje się tak, gdy po obu walczących ze sobą stronach wystąpi ta sama kombinacja.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Poker 6+ powstał w Azji i po raz pierwszy zaczęto w niego grać w 2014 roku. Dopiero rok później nabrał na olbrzymiej popularności, przede wszystkim dzięki filmikowi wrzuconemu do Internetu, reklamującemu ją jako odmianę Texas Hold’ema.

Jak obstawiać w pokerze 6+ w Betgames STS? – przebieg rozdania

Jeśli zamierzamy obstawiać Poker 6+, musimy wiedzieć, jak dokładnie wygląda pojedyncze rozdanie. Pamiętajmy, że przed postawieniem zakładu możemy dokładnie spojrzeć na to, jak rozdanie wygląda w akcji. Możemy przyglądać się symulacji bez typowania i wejść do gry dopiero wtedy, gdy będziemy pewni swojego.

Jedno rozdanie w Pokerze 6+ zostało podzielone na pięć różnych rund, przed każdą z których możemy typować.

 1. Krupier tasuje karty – w tym momencie możemy obstawiać po raz pierwszy, jeszcze przed rozpoczęciem się rozdania. Na typowanie mamy 30 sekund.
 2. Krupier przyznaje dwie karty dla siebie i dwie dla gracza – jego karty są zakryte. Po tej rundzie otrzymujemy 10 sekund na obstawianie, już z mniejszymi kursami, bo z pewną świadomością co do naszych szans.
 3. Krupier kładzie na środku trzy karty wspólne. To tak zwany flop. Z tych kart oraz z tych znajdujących się w ręce gracza można już ułożyć układ (zwykle). Otrzymujemy 10 kolejnych sekund na obstawianie.
 4. Na stole pojawia się czwarta karta wspólna. Ta faza to tak zwany turn. W tym momencie mamy więcej możliwości na tworzenie układów. Tym razem otrzymujemy aż 15 sekund na obstawianie.
 5. Krupier wykłada na stół ostatnią kartę wspólną. Ten etap to tak zwany river. W tym momencie mamy już pełną paletę kart do poznania możliwych układów. Musimy dokładnie przeanalizować sytuację, a jeśli chcemy – zawrzeć ostatni zakład. Na obstawianie w tym momencie mamy aż 20 sekund.
 6. Po ostatniej rundzie obstawiania, krupier odkrywa swoje dwie karty, które do tego momentu były zakryte. Następuje porównanie układów ułożonych tak przez niego, jak i przez gracza (system wybiera najwyższy możliwy do ułożenia przez którąś ze stron układ z kart, które posiadają). W ten sposób wyłoniony zostaje zwycięzca oraz tym samym zwycięski układ. Kończy się rozdanie, a po chwili następuje tasowanie kart do kolejnego – tym samym pierwsza runda obstawiania znów ma miejsce.

W Short-Deck Hold’emie typować możemy zwycięstwo gracza lub krupiera oraz wynik remisowy. Wtedy też nie obchodzi nas układ kart, jaki finalnie zostanie zastosowany. Jesteśmy też w stanie wytypować konkretny układ, który okaże się zwycięski. Wtedy nie obchodzi nas ostateczny wynik i to, kto wygrał  (również w przypadku remisu wystąpienie układu daje nam zwycięstwo).

Fuksiarz Polski bukmacher onlineBonus
Cashback bez limitu500 PLN
Zakład bez ryzyka500 PLN bez obrotu
Mega Kursy BoostTAK
Early-PayoutTAK
Rejestracjawww.Fuksiarz.pl
Nowa oferta bonusów Polskiego bukmachera Fuksiarz

Pamiętajmy, że kolejne rozdania w tej grze karcianej następują praktycznie jedno po drugim. Nie musimy brać udziału w każdym – zwłaszcza jeśli czujemy, że nie mieliśmy odpowiednio dużo czasu na obstawienie. Jedno rozdanie trwa zaledwie kilka minut. Zawsze więc możemy pominąć któreś z nich i podejść do następnego z większą świadomością co do własnych wyborów.

Dla przypomnienia tylko wspominamy, że poker 6+ dostępny jest w Betgames STS.

Zwycięskie układy w Pokerze 6+

Mimo krótszej talii, zwycięskich układów Pokerze 6+ jest dokładnie tyle samo, co w jego bardziej popularnym odpowiedniku – Texas Hold’em. Poniżej przedstawiamy każdy z nich, wraz z krótkim opisem. Ułożyliśmy je od najmocniejszego do najsłabszego;

 • Poker królewski – układ pięć kart, w którym każda karta ma ten sam kolor, a karty ułożone są od dziesiątki do asa (i tylko tak). Najmocniejszy układ w tej grze karcianej.
 • Poker – pięć kart w odpowiedniej kolejności i tym samym kolorze, jednak zaczynających się od niższej wartości. W praktyce jest to więc poker królewski niekończący się na asie.
 • Kareta – układ czterech kart o dokładnie tej samej wartości. W przypadku remisu między graczami, porównywana jej wartość.
 • Kolor – pięć kart dokładnie tego samego koloru, ale o różnej wartości. W przypadku remisu zwycięzcą jest ten gracz, który posiada mocniejsze karty składające się na układ.
 • Full – układ składający się z trzech kart o tej samej wartości, ale innym kolorze oraz dwóch innych kart o tej samej wartości, ale innym kolorze.
 • Trójka – układ, w którym trzy karty są tej samej wartości. Dwie pozostałe nie mają tu znaczenia. W przypadku remisu wygrywa strona z kartami o większej wartości.
 • Strit – pięć kart ułożonych w odpowiedniej kolejności (jedna po drugiej – na przykład 6, 7, 8, 9, 10), ae w  innym kolorze. Co ważne, asy mogą stanowić początek i koniec tego układu. Mogą więc przybrać rolę piątki i znaleźć się przed szóstką, która w tej odmianie pokera otwiera talię.
 • Dwie pary – w tym układzie mamy do czynienia z dwiema kartami o tej samej wartości oraz dwiema innymi kartami o tej samej wartości. W przypadku remisu, jak zawsze, wygrywa gracz z układem składającym się z kart o większej wartości.
 • Wysoka karta – najgorszy układ, w którym tak właściwie… nie można ułożyć żadnego układu z tych wyżej posiadanych. W przypadku remisu, zwycięża ten gracz, którego najwyższa karta będzie wyższa od tej posiadanej przez przeciwnika.

Z uwagi na krótką talię, w tej odmianie pokera dość często padają remisy. Poker ten ma też znacznie szybszą formułę. Plusem jest jednak, jak widać, brak konieczności uczenia się od nowa dostępnych układów. Należy po prostu zapamiętać, że niektóre są mocniejsze od innych – i pod tym względem widać jest kilka różnic w stosunku do Texas Hold’ema.

ZOBACZ: Superoferta STS

Gdzie obstawiać Short Deck Hold’em?

Short Deck Hold’em jest stosunkowo nową grą w porfolio jednego z najlepszych dostawców gier karcianych na świecie – Betgames. W Polsce współpracuje on jedynie z jednym rodzimym bukmacherem – firmą STS. Jako że doskonale dba ona o swoich klientów i stara się podążać za wszelkimi nowościami pojawiającymi się na rynku, niemal natychmiast zdecydowała się wprowadzić tę grę karcianą do swojej oferty.

Poker 6+ w ofercie STS posiada oczywiście w pełni polski interfejs, dzięki czemu z łatwością wybierzemy ten rynek na zakłady bukmacherskie, który będzie nas interesował. Zakłady oferowane są oczywiście w formule na żywo, całodobowo. Do typowania możemy wejść w dowolnym momencie, o każdej porze dnia i nocy. Co ważne, typując poker 6+ możemy oczywiście wykorzystać bonus, jaki bukmacher przygotował właśnie na gry karciane. To powinno nas dodatkowo zachęcić do obstawiania.

ZOBACZ: Polski stół pokerowy

Warto wiedzieć: gry karciane są jedną z najszybciej rozwijanych usług w ofercie bukmachera STS. Co ważne, buk stale pracuje nad tym, by udoskonalić tę usługę dla polskiego klienta. “Zwykły” poker pozyskał u niego już swój polski stół. Jeżeli więc jego kolejna odmiana będzie cieszyła się odpowiednio dużą popularnością, można przypuszczać, że buk może zdecydować się na to samo zagranie w jej przypadku. Są to oczywiście tylko spekulacje. Jeśli jednak tak się stanie, poinformujemy o tym niezwłocznie.

5 / 5. Ocen: 55

Gry karciane online

spot_imgspot_img

Legalny poker w Polsce