poniedziałek, 2 października, 2023
spot_img

Betgames STS

Odmiany pokera w Betgames – podobieństwa i różnice

Usługa Betgames na dobre zadomowiła się u bukmachera STS. Choć początkowo oferowała dostęp do zaledwie trzech gier, powoli ich paleta zaczyna ulegać powiększeniu. Zaczynaliśmy od jednego stołu pokerowego, a obecnie dostępne są aż trzy – klasyczny i jego polska wersja (z rodzimą krupierką i czatem, w ramach którego możemy wchodzić z nią w interakcje), ale też ten pozwalający grać w poker 6+. Czym ta wersja różni się od tej najbardziej standardowej? Co trzeba wiedzieć na jej temat i jakie podobieństwa między obiema wersjami da się odnaleźć? O tym opowiemy w naszym dzisiejszym wpisie.

Odmiany pokera w Betgames
Odmiany pokera w Betgames – podobieństwa i różnice

Rodzaje pokera w usłudze Betgames u bukmachera STS

Każdy, kto choć trochę interesuje się pokerem – który, nota bene, jest najpopularniejszą grą karcianą na świecie – zdaje sobie sprawę z tego, że występuje on w wielu swoich odmianach. Wzięło się to jeszcze z czasów, w których Internet nie był popularny, a ta gra karciana uległa lokalnym wariacjom, wynajdywanym przez ludzi zamieszkujących określone regiony świata.

Aktualnie najpopularniejszą odmianą pokera jest Texas Hold’em. Jak sama jego nazwa może sugerować, swoje zalążki miał on w Teksasie, a obecnie jest najbardziej standardowym pokerem, obecnym w absolutnie każdym polskim kasynie. Stał on się również pierwszą odmianą tej gry karcianej, która pojawiła się w obrębie usługi Betgames u bukmachera STS.

Legalny poker online w Betgames STS

Kod promocyjny „BETONLINE”

Kolejną, równie popularną odmianą pokera jest Poker 6+, znany również jako Short-Deck Hold’em. Podobnie jak inne gry karciane online wziął się on w Azji, gdzie powstał w 2014 roku – rok później trafił do sieci, gdzie nabrał światowego rozgłosu. Choć jego baza jest taka sama, jak w przypadku Texas Hold’ema, rządzi się zgoła odmiennymi zasadami. Jest on drugim obecnie oferowanym w obrębie usługi Betgames rodzajem pokera. To właśnie na porównaniu jego z klasycznym jego odpowiednikiem skupimy się w dalszej części tego wpisu.

Do innych odmian pokera należy między innymi Omaha, 7 Card Stud czy Razz. Bardzo możliwe, że one również w przyszłości pojawią się w ofercie STS. 

Podobieństwa w odmianach pokera w Betgames

Poker 6+ nie bez powodu został wybrany jako rodzaj tej gry karcianej, który będzie oferowany w obrębie usługi Betgames u bukmachera STS, obok najbardziej klasycznej odmiany pokera. Wzięło się to przede wszystkim z tego, jak łatwo jest pojąć jego zasady – zwłaszcza, że te są dość podobne do tych rządzących najbardziej klasycznym Texas Hold’emem. Najlepsi w Polsce bukmacherzy, którzy mają w swojej ofercie gry karciane online jakby pomijali tę odmianę pokera, a szkoda gdyż ma ona wielu zwolenników. Do podobieństw między tymi dwiema odmianami pokera można zaliczyć:

  • Te same układy kart, których układanie jest identyczne zarówno w przypadku pokera, jak i pokera 6+.
Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE
  • Model obstawiania – zarówno poker, jak i jego młodszy odpowiednik pozwalają na obstawianie na żywo opcji zależnych od tego, co rozgrywa się na stole.
  • Tempo rozgrywki – rozdania w obu rodzajach pokera trwają niemal tak samo – są też podzielone na identyczne fazy (co przyczynia się właśnie do czasu trwania kolejnych rozdań).
  • Warunkami zakładów – oba rodzaje pokera pozwalają na grę wyłącznie osobom pełnoletnim. Niemożliwe jest w nich granie za środki bonusowe (chyba, że sięgamy po bonus szyty z myślą o Betgames). Oba korzystają zatem z salda głównego, które posiadamy w STS.

Różnice między odmianami pokera w Betgames

Naturalnym jest, że Poker 6+ musi różnić się od swojej klasycznej wersji – w końcu z jakiegoś powodu został od niej wyodrębniony. Nie bez powodu nazywa się go „pokerem z krótką talią”. Główną różnicą jest tutaj bowiem właśnie talia, wokół której obraca się każdy z graczy. Talia zawiera w nim 26 kart, co stanowi połowę tego, co można znaleźć w „zwykłym” Texas Hold’em. Ta z pozoru drobna różnica wpływa znacząco na każde z rozdań. Za jej sprawą zauważymy bowiem:

  • wyraźnie większy dynamizm rozgrywki, wynikający również z tego, że w Pokerze 6+ bierze udział zaledwie jeden gracz i krupier; w przypadku pokera na zasadach Texas Hold’em, w rozgrywce bierze udział sześciu graczy – krupier w tym przypadku jest wyłącznie zarządzającym, niebiorącym udziału w rozgrywce;
  • znacznie częściej występujące wysokie układy – w krótszej talii pozbyto się najsłabszych kart – 2, 3, 4 oraz 5; wpłynęło to na to, że znacznie częściej pojawiają się takie układy, jak ful;
  • inny ranking najlepszych układów – brak najsłabszych kart sprawił, że w Pokerze 6+ trudniej jest uzyskać kolor niż fula. Jest to bardzo znacząca i mająca wpływ na każde z rozdań różnica.
ewinner polska zakłady
eWinner Polska – nowa firma bukmacherska w sieci

Poker 6+, w przeciwieństwie do jego starszego odpowiednika, nie posiada w Betgames swojego polskiego stołu. Chcąc go obstawiać, musimy zdecydować się na stół z krupierką posługującą się językiem angielskim. W znaczny sposób ogranicza to możliwość wchodzenia z nią w interakcje. Spore różnice są też widoczne w kursach na każde kolejne zdarzenie.

Którą wersję pokera w Betgames wybrać?

Klasyczny poker jest czymś, co w Betgames jest podstawą i czymś, po czym wiemy, czego się spodziewać. Poker 6+ może być jednak jego świetną alternatywą i czymś, po co można sięgnąć celem urozmaicenia sobie zabawy z obstawianiem.Jest też w stanie przynieść większe wygrane – zwłaszcza jeśli opanujemy typowanie do perfekcji. Jeżeli zatem zastanawiamy się nad tym, którą wersję pokera wybrać, spróbujmy obu. Obie proponują bardzo niski próg wejścia, proste zasady oraz przemiłe krupierki, które z chęcią wyjaśnią nam, o co w tym wszystkim chodzi.

5 / 5. Ocen: 5

Gry karciane online

spot_imgspot_img

Legalny poker w Polsce