wtorek, 3 października, 2023
spot_img

Betgames STS

Liga Narodów – z kim rywalizować będą polscy siatkarze? 

7 czerwca rozpocznie się Liga Narodów, w której wystąpi 16 najlepszych reprezentacji siatkarskich mężczyzn z całego świata, w tym również reprezentacja Polski. Prawdopodobnie będzie to pierwsza okazja na poznanie efektów pracy nowego selekcjonera Biało-Czerwonych, Nikoli Grbicia, który zastąpił na tym stanowisko Vitala Heynena. Będzie to bardzo ważny sprawdzian przed Mistrzostwami Świata, które w sierpniu i wrześniu odbędą się w Polsce i Słowenii.

Z kim zmierzy się reprezentacja Polski?

W Lidze Narodów jak zwykle wystąpi szesnaście najlepszych zespołów z całego świata. Tym razem, w tym gronie zabraknie reprezentacji Rosji, która została wykluczona w związku z inwazją Rosji w Ukrainie. Jej miejsce zajmie Tunezja. Rywalizacja rozpocznie się od fazy grupowej. W sumie, turniej będzie składał się z sześciu mniejszych turniejów grupowych, które będą rozgrywane przez trzy tygodnie. Reprezentacja Polski rozpocznie rywalizację od meczu z Argentyną 8 czerwca. Następnie, nasi siatkarze zagrają przeciwko: Włochom (10.06), Bułgarii (11.06) i Francji (12.06). 

Jak rozgrywana będzie Liga Narodów w 2022 roku?

Liga Narodów w tym roku będzie rozgrywana na nieco innych zasadach, które początkowo mogą sprawiać kibicom pewne trudności. Rywalizacja w fazie grupowej składa się z sześciu pomniejszych turniejów organizowanych w innych krajach. Każdy zespół wystąpi w trzech takich turniejach spotykając się z czterema przeciwnikami na turniej. W sumie, każdy zespół rozegra w fazie grupowej 12 spotkań. Osiem najlepszych zespołów awansuje do fazy Play-off. Jak wskazuje serwis protypy.pl, nowy format rozgrywek sprawi, że rywalizacja będzie jeszcze bardziej emocjonująca, choć znacznie trudniej będzie wskazać faworytów do awansu do fazy pucharowej. Decydująca fazy play-off złożona z ćwierćfinałów, półfinałów i finału zostanie rozegrana w dniach 20-24 lipca. 

Kto faworytem do zwycięstwa w Lidze Narodów?

Priorytetem reprezentacji w 2022 roku są oczywiście mistrzostwa świata, które odbędą się w dniach 26 sierpnia – 11 września. Liga Narodów będzie w dużej mierze poligonem doświadczalnym, zwłaszcza, że reprezentacja Polski będzie prowadzona po raz pierwszy przez nowego trenera. Nikola Grbić zaskoczył już w trakcie powołań, dając do zrozumienia, że będzie starał się odmłodzić kadrę. W związku z tym, Biało-Czerwoni raczej nie są wymieniani w gronie faworytów. Do najmocniejszych ekip, jak wskazuje portal naszetypy.pl możemy zaliczyć: Brazylię, Stany Zjednoczone oraz Francję. To właśnie te zespoły powinny włączyć się do walki o triumf w Lidze Narodów. 

5 / 5. Ocen: 1

Gry karciane online

spot_imgspot_img

Legalny poker w Polsce