sobota, 3 czerwca, 2023
spot_img

Betgames STS

Koło Fortuny w STS – zasady gry

Betgames to usługodawca, który dostarcza bukmacherom gry na żywo, które ci następnie opatrują swoją ofertą bukmacherską i oferują swoim klientom do obstawiania. W Polsce współpracuje on z bukmacherem online STS – i bardzo im się ta współpraca układa. Firmy stale serwują klientom docelowym nowe gry i choć aktualnie skupiają się wyłącznie na tych karcianych, możliwe, że w przyszłości wśród nich znajdą się i te, które z kartami mają niewiele wspólnego.

sts koło fortuny
Koło Fortuny w STS – zasady gry

Jedną z tych gier jest koło fortuny, które już teraz bije rekordy popularności u zagranicznych odbiorców. Choć jej w przyszłość w Polsce nie jest przesądzona (Ministerstwo Finansów musi dać zielone światło na jej wdrożenie – w końcu jest grą losową, a nie karcianą), warto przyjrzeć się jej z bliska. Chociażby po to, by przygotować się na jej wdrożenie, które wydaje się być naturalną częścią strategii rozwoju usługi u bukmachera STS. Na czym zatem polega ta gra, na co można w niej stawiać i co warto wiedzieć na jej temat? O tym wszystkim zamierzamy powiedzieć w dzisiejszym wpisie.

Gdzie gry w Betgames?STS.pl
Jakie gry dostępne?poker, wojna, bakarat
Jaki bonus na start?1660 PLN
Jaki kod promocyjny?BETONLINE

Zasady gry w kole fortuny STS

Koło fortuny to bardzo prosta w swoich założeniach gra losowa, w której typujemy kolejne zakręcenia kołem. Tych dokonuje prezenter (a częściej – prezenterka), przy czym my mamy możliwość obstawiania przez dokładnie minutę przed każdym zakręceniem.

Nasza rola tutaj sprowadza się do wskazania wybranego przez nas rynku na zakłady bukmacherskie (wszystkie te, które są tutaj dostępne prezentujemy poniżej). Jeśli już to zrobiliśmy, czekamy na zakręcenie i jego wynik. Na jedno zakręcenie składa się zatem dokładnie jedna runda obstawiania.

Prezenter kręci kołem poprzez wciśnięcie odpowiedniego przycisku. Od tego momentu jesteśmy zdani na los. Koło kręci się zgodnie ze wskazówkami zegara, a wynik jest wskazywany przez znajdujący się na samym środku na górze wskaźnik w postaci strzałki. Pole, które ostatecznie wskaże jest tym, które jest uznawane ze zwycięskie.

Jedno zakręcenie kołem fortuny trwa zaledwie kilkanaście sekund. W związku z tym jest to jedna z najszybszych gier z całego portfolio Betgames.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Na co można stawiać w Kole Fortuny?

Koło fortuny to gra losowa, która stwarza przed nami wiele możliwości obstawiania. W grze tej te same rynki bukmacherskie są dostępne dla każdego kolejnego zakręcenia – również kursy bukmacherskie nie różnią się niczym i są stałe. Na co więc możemy postawić w tej grze? Poniżej przedstawiamy wszystkie dostępne rynki.

 • Konkretne pole – w tym rynku wskazujemy na konkretne pole, na które wskaże strzałka po zatrzymaniu się zakręconego koła. Do wyboru mamy tutaj osiemnaście liczb oraz pole z pucharem. Kurs bukmacherski na dowolną wartość jest tutaj dokładnie taki sam (szans na wystąpienie są w końcu identyczne dla każdego kolejnego pola).
 • Kolor – to rynek, w którym wskazujemy na kolor pola, na jakim ostatecznie znajdzie się strzałka wskazująca na wynik zakręcenia. Do wyboru mamy trzy kolory – czarny, szary oraz czerwony. Każdym opatrzone jest sześć pól na kole (z tego też powodu kurs na ten rynek jest sześciokrotnie niższy niż ten na konkretną liczbę).
 • Liczba z przedziału – to rynek, w którym wskazujemy przedział liczb, a wiec tak właściwie kilka numerów, na których może zatrzymać się koło. Dostępne przedziały to 1-6, 7-12 oraz 13-18. Jak widać po powyższym, wylosowanie pucharu w dowolnym z tych rynków jest równoznaczne z przegraną.
 • Poniżej / powyżej 9.5 – to rynek, w którym wskazujemy na to, że wylosowana liczba będzie mniejsza lub większa od wartości pośredniej. Mamy więc tutaj 50% szans na zwycięstwo – kurs jest więc adekwatnie mniejszy.
 • Parzysta / nieparzysta – w tym rynku stawiamy na to, czy wylosowana przez koło liczba będzie parzysta czy nieparzysta. W tym momencie również mamy do czynienia z 50-procentowymi szansami na zwycięstwo.
 • Dodatkowe zakłady – możemy postawić zakłady, które łączą w sobie kolor i wartość liczbową. Do wyboru mamy połączenia parzysty + kolor lub nieparzysty + kolor. Możemy więc postawić na parzystą liczbę na polu o kolorze czerwonym lub nieparzystą liczbę na polu szarym. Tutaj kurs jest większy, gdyż szansa na poprawne obstawienie jest mniejsza niż w wyżej wspomnianych przypadkach.

ZOBACZ: Jak grać w Betgames

Oczywiście musimy pamiętać, że im bardziej ryzykowny będzie konkretny rynek, tym większa będzie nasza potencjalna wygrana. Zdecydowanie najwięcej można więc zyskać stawiając na konkretny numer (lub pole pucharowe), nieco mniej – na pole z kolorem i każde inne. Potencjalną wygraną możemy sobie zwiększyć tworząc kupon akumulacyjny. Aby to jednak było możliwe, kolejne zdarzenie w jego obrębie musi pochodzić z innej gry.

Fakty na temat koła fortuny w Betgames

Jeżeli planujemy obstawiać zakręcenia w kole fortuny tuż po tym, jak tylko zostanie ono wprowadzone do oferty polskich bukmacherów, powinniśmy poznać nie tylko zasady, ale i podstawowe fakty na temat samej gry. Poniżej przedstawiamy te, które mają największe znaczenie.

 • W razie gdybyśmy przegapili zakręcenie, na które postawiliśmy, będziemy mogli zobaczyć jego wynik w dziale z historią zakręceń (wystarczy, że spojrzymy na numer na kuponie). Co więcej, będziemy też mogli odtworzyć fragment transmisji na żywo z tym właśnie zakręceniem.
 • System zbiera też całą naszą historię obstawień. Z łatwością więc prześledzimy to, jakie sukcesy odnosiliśmy w przeszłości lub z jakimi porażkami się spotykaliśmy.
 • Koło fortuny podzielone jest na równo dziewiętnaście sektorów. Osiemnaście z nich jest opatrzone liczbami (nie są one wyświetlane w kolejności), a jedno – ikonką pucharu.
 • Konkretne pola na kole fortuny oznaczone są też trzema różnymi kolorami – czarnym, szarym oraz czerwonym.
 • W zdarzających się bardzo rzadko sytuacjach, losowanie może zostać anulowane. Do takiej sytuacji dochodzi przede wszystkim ze względu na techniczne problemy. Te mogą wynikać z problemów z dostępnością Internetu (w studiu nagrań), albo też z błędem prezentera. W takim przypadku prezenter ogłosi anulowanie, a wszystkie stawki zostaną zwrócone.
 • Koło fortuny transmitowane jest każdego dnia tygodnia, całą dobę. Zdarzają się jednak przerwy w jego funkcjonowaniu. Dochodzi do nich, chociażby ze względu na konieczność zmiany prezentera. Nie trwają one jednak długo i są zapowiadane z odpowiednio dużym wyprzedzeniem.
 • W razie potrzeby jesteśmy w stanie skorzystać z wersji demonstracyjnej gry, która jest dostępna na stronie usługodawcy. W jej obrębie możemy zapoznać się tak z interfejsem obstawiania, jak i samą transmisją. W demie nie posługujemy się tylko prawdziwymi środkami finansowymi.
 • W kole fortuny nie można tworzyć kuponów akumulacyjnych (takich zawierających inne zdarzenia z tej samej gry). Można jednak je tworzyć w towarzystwie zakładów na inne gry w obrębie Betgames.
 • Koło Fortuny jest jedną z niewielu gier w usłudze Betgames, w której zarówno kursy bukmacherskie, jak i dostępne rynki są stale takie same. Możemy więc bez problemu opanować swoje ulubione zakłady i wiedzieć, jakich wygranych będziemy mogli się po nich spodziewać.
 • Na ekranie z transmisją stale znaleźć możemy wyniki ostatnich zakręceń. Pomoże nam to w podejmowaniu bardziej świadomych decyzji bukmacherskich.
 • Rolą prezenterki w kole fortuny jest nie tylko wciskanie przycisku odpowiedzialnego za losowanie. Tłumaczy ona zasady gry i zabawia obstawiających w taki sposób, by byli stale zainteresowani rozgrywką. Informuje również o kolejnych wygranych oraz o tym, że w danym momencie można przejść do obstawiania. Wskazuje także na to, że moment na obstawianie powoli dochodzi do końca, w związku z czym trzeba się pospieszyć.

ZOBACZ JESZCZE:

Gdzie obstawiać koło fortuny?

Jak powiedzieliśmy już wcześniej, z usług dostawcy i gry Betgames w tym momencie korzysta wyłącznie jeden polski bukmacher – firma STS. Jako że inni dostawcy nie mają w swojej palecie gier koła fortuny, aktualnie nie ma możliwości obstawiania kolejnych zakręceń w Polsce. Przynajmniej jeśli chodzi o legalne typowanie. Na ten moment ciężko jest powiedzieć, kiedy taka możliwość się pojawi. Usługa rozwija się w bardzo dobrym tempie i jeśli nic po drodze nie stanie jej na przeszkodzie, na koło fortuny z pewnością nie przyjdzie nam długo czekać.

5 / 5. Ocen: 55

Gry karciane online

spot_imgspot_img

Legalny poker w Polsce