poniedziałek, 2 października, 2023
spot_img

Betgames STS

Bet on Games vs Betgames – który dostawca gier lepszy?

Na światowym rynku zakładów wzajemnych istnieje kilka firm, które dostarczają transmisje i systemy gier karcianych (Betgames, TVbet, Bet on Games). Dość niedawno, za sprawą bukmachera Fortuna, typujący z Polski mieli okazję zapoznać się z jednym z tych nowych – Playtech, który dostarcza usługę Bet on Games. Jak wygląda ta usługa w porównaniu do Betgames – jej odpowiednika, dostępnego w Polsce u największego konkurenta Fortuny? W tym wpisie zajmiemy się porównaniem, starając się zwrócić uwagę na najważniejsze aspekty, a przede wszystkim na różnice, których można się dopatrzeć przy porównywaniu obu usług.

Bet on Games vs Betgames
Bet on Games vs Betgames – który dostawca gier lepszy?

Już na samym początku należy wspomnieć, że usługa Betgames u bukmachera STS pojawiła się dość dawno temu. Polski operator tak właściwie był pionierem na polskim rynku właśnie jeżeli chodzi o usługę gier karcianych. Fortuna swój jej wariant wprowadziła zaś stosunkowo niedawno, wiele miesięcy po swoim konkurencie. Oczywiście przy porównywaniu jesteśmy obiektywni i bierzemy pod uwagę nie czas wprowadzenia usługi do oferty, ale jej aktualny kształt oraz to, czego w tym momencie można się po niej spodziewać.

Bet on Games8/10
Betgames9/10
TVbet7/10
Popularni dostawcy gier karcianych

Betgames kontra Bet on Games – szata graficzna

Betgames jest cenione przez wielbicieli gier karcianych właśnie przede wszystkim na poziom wykonania i warstwę wizualną. Od razu po wejściu w dowolną grę widać jest profesjonalne podejście. Uwagę zwraca tutaj również samo lobby, z poziomu którego można szybko i wygodnie wybrać grę, która nas interesuje. To, co może się spodobać to sposób prezentacji zasad każdej z gier. Jest klarowny i nie wymaga od nas opuszczania strony z transmisją gry karcianej. Bardzo ciekawie są tutaj również zaprezentowane rynki na zakłady bukmacherskie. Są one przedstawione na ekranie transmisji. Nie zmuszają nas zatem do przewijania ekranu – niezależnie od tego, z jakiej rozdzielczości ekranu korzystamy. Betgames działa świetnie w aplikacji mobilnej, pozwalając nam obstawiać bez odrywania wzroku od transmisji (dostępne rynki przewijamy niezależnie od niej).

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Bet on Games to zupełnie inny sposób prezentacji gier karcianych. Różnice są widoczne przede wszystkim w lobby, podzielonym na dwie sekcje. W pierwszej – w standardowy sposób – wybieramy grę, która nas interesuje. W drugiej zaś dokonujemy selekcji pokoju. Tych potrafi bowiem być kilka w jednej grze (z różnymi krupierami, a często i z grami w innych ich odmianach). Playtech, które dostarcza usługę, postarało się o to, by została ona przygotowana w sposób atrakcyjny wizualnie. Nieco mniej tu jest “profesjonalnego odczucia”, a więcej luzu, jednak ciężko jest nazwać to wadą. Faktem jest jednak, że wszystko jest bardzo czytelne i pozwala nam szybko zorientować się w tym, co dzieje się na ekranie i gdzie można znaleźć elementy, które najbardziej powinny nas interesować.

Mówi się, że o gustach się nie dyskutuje. Tak też jest w tym przypadku. Warto jednak wiedzieć, że obie usługi proponują zgoła odmienną prezentację, przez co mogą generować zupełnie inne doświadczenia u swoich klientów. W Betgames spodobał nam się profesjonalizm oraz staranie się o to, by w jak najlepszy sposób odtworzyć klimat kasyna, ale jednocześnie stworzyć atmosferę intymności. 

Betgames kontra Bet on Games – dostępne gry

Najistotniejszym punktem w usłudze gier karcianych wcale nie jest ich interfejs i wygląd, ale oczywiście dostępne gry. W ofercie usługi Betgames znaleźć możemy aktualnie:

 • poker na zasadach ogólnych, a zatem Texas Hold’em,
 • poker 6+, zwany również Short-Deck Hold’emem,
 • bakarat,
 • wojnę.

Bardzo istotne jest to, że bukmacher STS we współpracy z dostawcą przygotował polski stół pokerowy. Jest to jedyny stół obsługiwany przez krupierki z Polski, z którymi dodatkowo jesteśmy w stanie komunikować się za pośrednictwem czatu. Widzą wszystko, co się na nim wyświetla. Polski stół pokerowy jako jedyny w usłudze Betgames nie jest dostępny całodobowo, a w określonych (bardzo przystępnych) godzinach. Możliwe, że kiedyś coś w tej kwestii ulegnie zmianie – zwłaszcza że usługa cieszy się olbrzymim zainteresowaniem ze strony obstawiających. 

Docelowo w usłudze Bet on Games u bukmachera Fortuna powinniśmy mieć dostęp do mnóstwa gier karcianych. Bukmacher jednak z góry zapowiedział, że będzie je wprowadzał do swojej oferty stopniowo, bazując przy tym na badaniach związanych z ich popularnością. Aktualnie daje dostęp do:

 • pokera, który w chwili obecnej dostępny jest wyłącznie na stole z zasadami Texas Hold’em,
 • bakaratu, w którym – co istotne – dostępne jest aż pięć różnych stołów. Zasady w niektórych z nich nieco się różnią (co jest wyjaśnione), jednak największą różnicą jest stylistyka, w jakiej utrzymana jest gra oraz krupierka lub krupier, który ją obsługuje,
 • Dragon & Tiger – choć nazwa tej gry niektórym może niewiele mówić, tak naprawdę jest to gra w wojnę, która odbywa się na takich samych zasadach, jak ta znana powszechnie w Polsce. Tutaj również na ten moment mamy dostęp do zaledwie jednego stołu.

Bardzo istotne jest to, że obie usługi – Bet on Games i Betgames – są aktualnie na etapie rozwojowym. Oznacza to, że kolejne gry powinny się w nich pojawiać wraz z upływającym czasem. Patrząc na to, jak bogate jest repozytorium dostawców, można się spodziewać, że zostanie ich wprowadzone bardzo wiele. Pamiętajmy jednak, że każdą z wprowadzanych gier musi ostatecznie zaakceptować Ministerstwo Finansów. Skoro jednak pozwoliło ono na wdrożenie najbardziej popularnych gier karcianych, można się spodziewać, że w przyszłości przy nowych pozycjach również nie będzie sprawiało większych problemów. Co ciekawe, nazywając swoje usługi innym mianem niż “gry karciane” bukmacherzy stworzyli sobie furtkę do wprowadzenia również gier losowych (koło fortuny, rzut kością i tak dalej). Czy jednak z niej skorzystają? Przyszłość pokaże.

ZOBACZ: Superoferta bukmachera STS

Betgames kontra Bet on Games – najważniejsze różnice

Choć zarówno Betgames, jak i Bet on Games to usługi koncentrujące się na grach karcianych i nie brakuje w nich podobieństw, w wielu aspektach rożnią się od siebie diametralnie. Poniżej przedstawiamy te różnice, które zwracają na siebie uwagę najbardziej, a które dla wielu typujących mogą okazać się kluczowe w podejmowaniu decyzji co do wyboru bukmachera.

 • Dostępność polskich stołów. Polski stół pokerowy jest dostępny wyłącznie w Betgames (oczywiście porównując tych dwóch buków – na rynku polskim oferuje go jeszcze Totalbet). Wszystkie stoły w Fortunie są w całości po angielsku.
 • Ilość dostępnych gier. Selekcja gier jest nieco większa w Betgames. Licząc jednak różne wersje tej samej gry, wygrywa Bet on Games.
 • Rozdania w Betgames możemy oglądać bez konieczności zalogowania się na konto. Oznacza to, że możemy zdobywać doświadczenie, ale i zobaczyć całą usługę w praktyce bez potrzeby zakładania konta u bukmachera. Fortuna wymaga zalogowania nawet do tego, by móc wyświetlić dostępne w jej obrębie stoły.
 • Betgames w usłudze od bukmachera STS posiada specjalny bonus, w ramach którego możemy pozyskać cashback za pierwsze przegrane kupony w jej ramach. Fortuna na ten moment nie przygotowała żadnej promocji dla osób lubujących się w grach karcianych. 
 • Każdy ze stołów dostępnych u bukmachera Fortuna dostępny jest w formule całodobowej. W Betgames musimy uważać – stół polski jest dostępny tylko w określonych godzinach. Jest to jednak odpowiednio oznaczone.
 • Zasady działania każdej z gier i cała procedura ich obstawiania w Betgames przedstawione są na stronie z transmisją konkretnej gry. Nie wymagają wychodzenia z niej, by zapoznać się z tymi właśnie zasadami. Fortuna w Bet on Games zasady prezentuje na osobnej stronie. W razie potrzeby możemy ją uruchomić w kolejnej zakładce naszej przeglądarki internetowej.

Tak naprawdę zarówno Bet on Games w Fortunie, jak i Betgames w STS to usługi bardzo rozbudowane i na pewno zrobione w najlepszy możliwy sposób. Betgames opinie ma tak samo dobre, jak TVbet czy Bet on Games.

Obie wyróżniają się na tle całej konkurencji tak pod względem wyglądu i prezentacji, jak i funkcjonalności, selekcji gier oraz sposobu, w jaki się je obstawia. Nie zapominajmy, że w jednym momencie możemy posiadać konto u wielu bukmacherów. Nic więc nie stoi na przeszkodzie w tym, by sięgnąć po usługi obu z tych przez nas wspomnianych. Ostatecznie bowiem wybór właściwego usługodawcy gier karcianych zależy od naszego gustu. Ten zaś najlepiej jest sprawdzić w praktyce.

5 / 5. Ocen: 55

Gry karciane online

spot_imgspot_img

Legalny poker w Polsce